Overblog Follow this blog
Edit post Administration Create my blog

Pratik Çözümler İçin Forklift Kiralama 0532 715 59 92

Pratik Çözümler İçin Forklift Kiralama


Forklift, büyük yükleri öndü bulunan çatallar aracılığı ile kaldırmaya yarayan, kaldırdığı yüklerin bir yere yüklenmesini sağlayan iş makinesidir. Bu iş makinesi, limanlarda, büyük depolarda, fabrikalarda ve benzeri tüm işletmelerde kullanılmaktadır. Bu işyerlerinde yüklü ağırlıkların istif edilmesi, kaldırılması ve taşınabilmesinin kolay bir şekilde ve kısa sürede gerçekleştirilebilmesi için forklift kullanılmaktadır. Forkliftlerin hem elle kontrol edilebilen küçük modelleri, hem de motorla hareket eden büyük modelleri bulunmaktadır. Bu iş makineleri, insan gücünün yetmediği, yükleme, istifleme ve boşaltma işlemleri için birden fazla insan gücüne ihtiyaç duyulduğu taşımalar için kullanılmaktadır. Forkliftin kullanılabilmesi için iş makinesi operatörü belgesine sahip olan bir personelin bulunması gerekmektedir. Bu beleye sahip olmayan bir kişinin forklift kullanması halinde meydana gelebilecek kazada hem makineyi kullanan hem de firma suçlanmaktadır. Bu nedenle iş makinesi operatörü belgesine sahip personelle forklift kiralama hizmeti veren firmalarla irtibata geçilmesi tavsiye edilmektedir.


Forklift Kiralama Maliyetleri Düşürür


Satın alma yerine forklift kiralama hizmetinden yararlanan firmalar, birçok maliyetten de kurtulmaktadır. Kiralık forklift hizmetinde firmalar araçları satın almadan ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bunun yanı sıra kiralama hizmeti alındığında bakım ve onarım için personel istihdam etme zorunluluğu da ortadan kalkmaktadır. Ayrıca arıza durumunda parça değişimi için yedek parça bulundurma zorunluluğu da yoktur. Çünkü hem bakım ve onarım için personel bulundurma, hem de yedek parça stoku, kiralama hizmeti veren firma tarafından karşılanmaktadır. Kiralık forkliftlerin arasından ihtiyaçları olanı kolaylıkla temin edebilen şirketler, ihtiyaçları doğrultusunda saatlik, günlük, haftalık, aylık, sezonluk ve yıllık sözleşmelerle forklift kiralayabilmektedir.


Her Türlü Forklift Kiralanabilir


Forklift kiralama yaparken akülü, LPG'li ve dizel forkliftler ile kumandalı istifleyiciler tercih edilebilmektedir. Forklift satın almak yerine kiralama hizmetinden yararlanmak, firmalar için çok daha avantajlı olmaktadır. Kiralık forklift hizmeti sunan şirketlerden kısa ya da uzun vadeli forklift kiralayan firmalar, yıpranma payı giderleri ile uğraşmayarak iş makineleriyle ilgili muhasebe hesaplarından da kurtulmaktadır. Ayrıca yıllık bütçelendirme de çok daha kolay bir şekilde yapılabilmekte, iş makineleriyle ilgili beklenmeyen durumlar tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Kiralama yöntemi, satın almadan çok daha karlı olmaktadır.
Etiketler: forklift kiralama, kiralık forklift, kiralık forklift hizmetleri, forklift kirala, Pratik Çözümler İçin Forklift Kiralama,