Overblog Follow this blog
Edit post Administration Create my blog

Kiralık Forklift Fiyatları 0532 715 59 92
Kiralık Forklift Fiyatları 0532 715 59 92

Kiralık Forklift Fiyatları


Forkliftler, kullanım alanlarına göre farklı fiyatlarla kiralanmaktadır. Kiralık forklift fiyatları, iş makinesinin sunacağı hizmete göre değişmektedir. Çok ağır yüklerin taşınacağı istifleyicilerle daha hafif tonajlı yüklerde kullanılacak olan istifleyicilerin kiralama bedellerinin arasında farklılıklar olacaktır. Ayrıca bir forklift kirası ile birden fazla forkliftin kira bedellerinin farklı olması doğaldır. Ancak çok sayıda istifleyici kiralayan işletmelere özel fiyat politikası uygulanabilmektedir. Bu makineler, depolama, stoklama limanlar gibi iş yerlerinde de son derece ekonomik olarak iş yapan makinelerdir. Forkliftler hangi alanda ve ne amaçla kullanılacaksa, fiyatlar da buna göre değişmektedir. Forkliftler kiralık ya da satılık olarak temin edilebilmektedir. Ayrıca ikinci el forklift de satın alınabilmektedir. İkinci el forkliftler daha uygun fiyatla temin edilebilmekte ancak bakım, onarım ve yedek parça giderleri, bu yöntemin pek ekonomik olmadığını ortaya çıkarmaktadır.


Kiralık Forklift Fiyatları Detaylı Araştırılmalıdır


Gelişmiş ülkelerde forklift kiralama yöntemi tercih edilmektedir. Bunun nedeni, sadece kiralama bedellerinin ödenmesi, başta personel giderleri olmak üzere geri kalan hiçbir giderle uğraşmamasıdır. Böylece firmalar, sadece kendi sektörleri ile ilgili çalışmalarda bulunabilmekte, sektörel yatırımlara hız vererek iş alanlarını genişletebilmektedir. Ayrıca işletme sahipleri forklift araştırmak için mesai harcamamaktadır. Türkiye’de de bu yöntem tercih edilir olmuştur. Ancak hizmet alırken kiralık forklift fiyatları detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. En ucuz fiyat denilerek yetersiz hizmetle forklift kiralayan firmalar araştırma yapılırken elenmeli, üstün hizmet veren kiralama firmalarından kiralama sözleşmesi yapılmalıdır. Bu firmalardan hizmet alındığında ve arıza meydana geldiğinde, işlerin aksamaması için yeni bir forklift sunulmaktadır.


Forklift Kiralamanın Avantajı Fazladır


Forklift kiralamada personel, bakım ve onarım ile yedek parça giderleri tamamen ortadan kalkmaktadır. Operatörlü kiralama yöntemi tercih edildiğinde forklift için iş makinesi operatörü belgesi bulunan bir personelin de istihdam edilmesine gerek kalmamaktadır. Ancak operatörlü kiralık forklift fiyatları, operatörsüz olana göre bir miktar daha fazla olmaktadır. Personelin maaşı, sigortası ve diğer ödemeleri göz önüne alındığında operatörlü kiralamanın da avantajı olduğu ortaya çıkmaktadır. Kiralık forklift hizmeti alındığında ödenen kira bedelleri faturalandırılmakta ve bu şekilde de vergiden düşme imkanı elde edilmektedir. Dolayısıyla forklift kiralama yöntemi, işletmeler için her şekilde avantaj olmaktadır.
Etiketler: forklift, kiralık forklift, forklift kiralama, kiralık forklift fiyatları